Sauna

Sauna sucha charakteryzuje się przede wszystkim jako jeden z elementów który pomaga spalić tkankę tłuszczową. To odmiana sauny, gdzie temperatura jest tak wysoka, że należy robić kilkuminutowe przerwy podczas sesji korzystania z saun. Zaleca się do uzyskania najlepszych efektów, trzy wejścia po piętnaście minut. Maksymalna temperatura to 110°C (sauna ustawiona jest na 90°C).

Zaleca się, by nie użytkować sauny codziennie lecz dwa do trzech razy w tygodniu. Sauna sucha jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyja również leczeniu różnych dolegliwości np. złagodzenie bólów mięśni. Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała), dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także podniesienia tętna i przyśpieszenia oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale uspokaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

Klienci mogą się schłodzić pod prysznicami w szatni.

Uwaga! Prosimy aby klienci korzystający z sauny nie polewali kamieni wodą a w szczególności innymi substancjami ze względu na komfort innych klientów oraz niszczenie elementów pieca w saunie.

 

Galeria zdjęć


KRYTA PŁYWALNIA