Kryta pływalnia HYDROSFERA

Kryta Pływalnia HYDROSFERA w Kietrzu została otwarta 14 marca 2011 roku. Jej budowa została sfinansowana w 50% kosztów netto ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”. Pozostałe koszty pokryte są z budżetu gminy. Całkowity koszt budowy wyniósł 8 167 566 zł. Realizacja zadania trwała 18 miesięcy, w czasie których pływalnię wybudowało konsorcjum 2 firm: Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. oraz ABM SOLID S.A. Tarnów.

Budowa kompleksu sportowo-basenowego zaprojektowana w technologii tradycyjnej z elementami prefabrykacji stropów żelbetowych. Konstrukcja dachu hali basenowej to dźwigary i płatwie z drewna klejonego. Obiekt spełnia wymogi zawarte w wytycznych i rozporządzeniach Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Obiekt umożliwia organizację zawodów sportowych, krajowych i ewentualnie wyższej rangi w uzgodnieniu z PZP.

Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w specjalistyczny podnośnik zamontowany na schodach wejściowych do obiektu i specjalistyczny podnośnik przy basenie sportowym. Obiekt posiada parking na ok. 40 miejsc. W szatniach znajdują się  szafki z czytnikami elektronicznymi (rozliczenie pobytu klienta jak i zamykanie - otwieranie szafki następuje za pomocą transpondera).

Kryta Pływalnia HYDROSFERA położona jest w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14 A. Inwestorem jest Gmina Kietrz. Administratorem obiektu jest Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu.

Pływalnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 20:45. W soboty w godzinach od 9:00 do 19:45 a w niedzielę i święta od 11:00 do 19:45. 

SAUNA dostępna jest w poniedziałki, środy i czwartki od godz 16:00 a w pozostałe dni według godzin otwarcia pływalni. Korzystanie z sauny jest w cenie biletu wejścia na pływalnię i nie ma naliczania dodatkowej opłaty. 

ZAPRASZAMY!

 

Galeria zdjęć


Pliki do pobrania

KRYTA PŁYWALNIA