Przerwa technologiczna

19 - 08 - 2016

Informujemy, że od 22 sierpnia do 3 września trwa przerwa technologiczna w czasie której Kryta Pływalnia HYDROSFERA będzie nieczynna.
Przerwa technologiczna to coroczny etap konserwacji pływalni. Niemożliwy jest on do przeprowadzenia w normalnym trybie pracy obiektu basenowego. Chcąc sprostać Waszym wymaganiom oraz mając na uwadze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące warunków sanitarno-higienicznych oraz jakości wody na pływalniach jesteśmy zobligowani do wykonania szeregu czynności, w tym najbardziej czasochłonnej wymiany wody w basenach.
 
Zdajemy sobie sprawę, iż jedną z najważniejszych kwestii oprócz bezpieczeństwa jest czystość na basenie. Wytyczne GIS wskazują ile razy w ciągu roku woda w basenie powinna być wymieniana, a niecka czyszczona i dezynfekowana. Właśnie do tego przede wszystkim służy nam przerwa technologiczna, aby w tym okresie doprowadzić nasz basen do prawidłowego stanu. Zwróćcie uwagę, iż basen działa przez okrągły rok, 7 dni w tygodniu.
 
W trakcie przerwy technologicznej, oprócz gruntownego sprzątania niecek, dokładnie sprzątane i dezynfekowane są szatnie, natryski, jacuzzi, konserwacji podlega również sauna. W okresie przerwy wykonujemy przeglądy i prace konserwacyjne urządzeń oraz drobne prace remontowe. W trakcie zamknięcia basenu wykonujemy wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić podczas codziennego otwarcia HYDROSFERY.
 
Po wymianie wody w basenie, nie od razu obiekt może zostać otwarty. Po pierwsze woda musi się nagrzać, a po drugie sprostać wymogom Sanepidu (badania bakteriologiczne i chemiczne). Po uzupełnieniu wody w basenie rozpoczyna się proces filtracji, uzdatniania i ogrzewania wody – który z uwagi na jej ilość trwa kilka dni. Po uzyskaniu odpowiednich parametrów wody, próbki dostarczane są do badań (Sanepid). Dopiero po wykonaniu tej czynności można bezpiecznie udostępnić baseny naszym Klientom.
 
Za wszystkie niedogodności spowodowane przerwą technologiczną przepraszamy i zapraszamy wszystkich we wrześniu do odwiedzenia Krytej Pływalni HYDROSFERA.

AKTUALNOŚCI